STRONA ARCHIWALNA

 

Żyj według starych obyczajów,
mów językiem świata współczesnego.

Z wielką radością i dumą informujemy, że Weronika Maga, uczennica klasy 7 a naszej szkoły podstawowej, zdobyła II miejsce w etapie krajowym i II nagrodę na szczeblu międzynarodowym w XIX Konkursie Literackim „Tworzymy własne wydawnictwo”. Jest on organizowany przez Książnicę Beskidzką w Bielsku-Białej oraz przez Miejską Bibliotekę Publiczną z Frydka Mistka (Republika Czeska) i Żilinską Kniżnicę (Republika Słowacka) – więcej informacji pod linkiem: https://www.ksiaznica.bielsko.pl/dla-czytelnika/dla-dzieci/tworzymy-wlasne-wydawnictwo

W ramach współpracy z organizacją AIESEC, w tym roku po raz kolejny, gościmy w naszej szkole studentów z innych krajów. Nasi wolontariusze to Kanadyjczyk Max i Araz z Azerbejdżanu, którzy codziennie dzielą się z naszymi uczniami swoją wiedzą na temat krajów, z których pochodzą. Opowiadają o kulturze, religii, obyczajach i historii. Uczniowie mają także okazje do zadania pytań. Wykłady i prezentacje prowadzone są w języku angielskim.

Zabawa, emocje i rywalizacja to główne hasła opisujące turniej gier, w którym uczniowie klas trzecich brali udział 17 kwietnia. Dzieci miały okazję zmierzyć się z takimi grami jak: Scrabble, Chińczyk, Uno, Szachy, Dixit, Dobble i wiele, wiele innych. Po miło spędzonym czasie rozlosowano nagrody, którymi były gry karciane.

21 kwietnia pod skocznią narciarską w Wiśle odbyło się uroczyste zakończenie zawodów narciarskich Śląskiej Ligi Dzieci i Młodzieży. Nasza szkoła podstawowa, reprezentowana przez Antonię Dobrzańską, Wojciecha Gałuszkę, Mateusza Dawida i Artura Panka, zajęła wysokie, trzecie miejsce w ogólnej klasyfikacji szkół województwa Śląskiego. W klasyfikacji szkół podstawowych osiągnęliśmy drugi rezultat na Śląsku! Jest to bardzo dobry wynik, zważywszy, że udział w zawodach brało ponad 400 zawodników i 100 szkół. W nagrodę w szkolnej gablocie mogliśmy umieścić okazały puchar. Indywidualnie nasi uczniowie też wypadli bardzo dobrze. Wojciech Gałuszka w klasyfikacji generalnej Junior C wywalczył pierwsze miejsce, po drodze wygrywając trzy zawody i raz zajmując drugie miejsce. Antonia Dobrzańska zakończyła cykl na drugim miejscu w Juniorce E, Mateusz Dawid był w czołówce Junior C, w której to kategorii również dobrze spisywał się Artur Panek. Wysokie szóste miejsce zajęła również uczennica naszego gimnazjum - Maja Dobrzańska. Wszystkim bardzo gratulujemy i trzymamy kciuki za przyszły sezon.

To prawda - uczniowie Kopala mają rozmaite talenty! Udowodnili to podczas koncertu charytatywnego zorganizowanego przez nich na rzecz Pogotowia Opiekuńczego w Bielsku-Białej. Sala Bielskiego Centrum Kultury pękała w szwach, bo pojawili się nie tylko uczniowie naszej szkoły i podopieczni Pogotowia, ale również uczniowie szkół zaprzyjaźnionych i rodzice. Okazało się, że nasi wychowankowie nie tylko pięknie śpiewają i grają na instrumentach, ale również tańczą, uprawiają gimnastykę artystyczną, a scena jest ich środowiskiem naturalnym. Dziękujemy za zaproszenie na to niezwykłe wydarzenie i z niecierpliwością czekamy na kolejną jego edycję w przyszłym roku.

>> PODZIĘKOWANIA <<

© 2016 - 2018 The Kopalinski Schools
Powered by Gantry Framework