Sobieskiego 10a,   Nadbrzeżna 12
43-300 Bielsko-Biała

 

Żyj według starych obyczajów,
mów językiem świata współczesnego.

We wtorek 13 marca w naszej szkole miały miejsce warsztaty dla przedszkolaków. W tym wyjątkowym dniu dzieci kończące edukację przedszkolną mogły wziąć udział w nietuzinkowych zajęciach oraz zaznajomić się z funkcjonowaniem naszej szkoły. Już na podwórku dzieci z Przedszkola Elf mogły zobaczyć ślady dinozaurów prowadzące do czekających na nie krain prehistorycznego lasu. W pierwszej z krain otrzymały paszporty i drobne instrukcje od Pani Wicedyrektor, w drugiej na dzieci czekała Pani Marcelinka z rurami bum-bum i świetną muzyczną zabawą. W trzeciej krainie Pani Iza przywitała dzieci w języku angielskim, zaśpiewała z nimi piosenkę o dinozaurach i urządziła poszukiwania tych stworzeń we wszystkich zakamarkach klasy. W czwartej krainie Pani Justyna porwała przedszkolaków w kolorowy świat plastyki, a kolejną krainę dzieci zwiedziły pod opieką Pani Darii i Pani Patrycji, dzięki którym mogły dowiedzieć się małe co nieco na temat istnienia dinozaurów oraz pracy paleontologów. Ten dzień na pewno na długo zostanie w pamięci małych milusińskich.

Z prawdziwą przyjemnością zawiadamiamy, że nasze koło teatralne SCENKA prowadzone przez p. Kamila Leśniewskiego (w składzie: Justyna Capłap, Nikola Gach, Anna Gil, Hanna Jędrys, Hanna Klimczak, Martyna Kruczalak, Julia Mucha, Maja Szatan, Krzysztof Żmij) zdobyło w trakcie XV Szkolnych Igraszek Teatralnych NAGRODĘ Przewodniczącego Komisji Edukacji i Kultury Urzędu Miejskiego w Bielsku-Białej -Piotra Ryszki. Protokół oraz zdjęcia znajdują się na stronie Domu Kultury Kamienica pod adresem http://www.mdk.beskidy.pl/index.php?s=1&fun=more&id=4245
Zwycięskie przedstawienie można obejrzeć przez następny tydzień pod niniejszym linkiem:
https://drive.google.com/file/d/1_u91auu61pyP4wfpmKcioq7n0Q0QTyIe/view?usp=sharing
A już niebawem Scenka rusza na podbój kolejnych scen!

Sezon pucharu Polski jeszcze się nie skończył, ale największe imprezy już za nami. 1-3 marca w Ustrzykach Dolnych odbyły się Młodzieżowe Mistrzostwa Polski, podczas których nasz uczeń - Wojtek Gałuszka - zaliczył bardzo udany start. Został wicemistrzem Polski w slalomie, w gigancie był 4, a kombinacji (super gigant + slalom) 5. 6 marca odbyły się ostatnie zawody ligi śląskiej, którą Wojtek wygrał, zdobywając w poszczególnych zawodach 3 x 1 miejsce i 1 x 2 miejsce. 7 marca zakończył się też cykl Beskidzkich Nadziei, w których Wojtek zdobył 4 x 1 miejsce, co pozwoliło mu wygrać cały cykl. Końcem przyszłego tygodnia odbywają się ostatnie zawody Pucharu Polski kończące sezon. Mamy nadzieję, że będą to udane starty i uda się poprawić wynik w Pucharze. W tym momencie Wojtek jest na 8 miejscu. Gratulujemy i życzymy udanych zjazdów!

Zakończyły się tegoroczne zmagania uczniów z Wojewódzkimi Konkursami Przedmiotowymi. Mamy powody do radości - uczniowie klasy 6b - Emil Kielar oraz Artur Panek - zostali LAUREATAMI Wojewódzkiego Konkursu Przedmiotowego z Matematyki! Gratulujemy im bardzo serdecznie!

Z dumą informujemy, że uczeń klasy 6b - Artur Panek - został laureatem Wojewódzkiego Konkursu Przedmiotowego z Języka Angielskiego!!! Jego sukces jest tym większy, że tytułem tym uhonorowano tylko czternaścioro uczniów z całego województwa śląskiego. Serdecznie gratulujemy Arturowi i czekamy niecierpliwie na ogłoszenie wyników konkursu z matematyki, w którym również brał udział!

© 2016 - 2018 The Kopalinski Schools
Powered by Gantry Framework