STRONA ARCHIWALNA

 

Żyj według starych obyczajów,
mów językiem świata współczesnego.

Piątego czerwca uczniowie klasy trzeciej gimnazjum zaprezentowali przed młodszymi kolegami własny projekt gimnazjalny. Młodzież odegrała przedstawienie, w którym pokazała najważniejsze wydarzenia z historii świata.
Kilka minut przed godziną dziewiątą na scenie pojawili się konferansjerzy przebrani za piratów, którzy rozpoczęli uroczystość. Na samym początku jedna z uczennic opowiedziała nam o Wielkim Wybuchu i teorii ewolucji. Nagle dwóch gimnazjalistów wybiegło zza kulis i, wcielając się w role neandertalczyków, w zabawny sposób przedstawiło temat, co potwierdził śmiech na widowni. Następnie na scenie zawitała uczennica, która opowiedziała nam o piramidach, a chwilę później pojawili się greccy filozofowie. Zaraz po tym widzowie zagłębili się w historię rozpadu państwa Franków, który zapoczątkował Traktat w Verdun.

W niedzielę, 27.05.2018r uczniowie naszej szkoły wystartowali w Młodzieżowym Biegu Fiata na dystansie 3km. Wyścig rozpoczął się o godzinie  11.00 spod bramy głównej Fiata, przy ulicy Warszawskiej, a po pokonaniu dystansu zawodnicy dobiegli do mety na Placu Ratuszowym. Najszybszym uczniem naszej szkoły był Kacper Jakubiec z czasem 00:14:03. Poza Kacprem Dwujęzyczne Gimnazjum reprezentowali: Jakub Binięda, Jeremiasz Borowski, Natalia Ślimak, Jan Bobrowski, Miłosz Majdak, Szymon Molęda, Kamil Józwik.
Gratulujemy wszystkim ukończenia biegu i zapraszamy do reprezentowania naszej szkoły za rok :)

Dwoje uczniów naszej szkoły – Julia Martyniewicz i Bartłomiej Trzos, którzy są delagatami Młodzieżowej Rady Miasta Bielska – Białej- wzięło udział w I międzynarodowej konferencji młodzieżowej w Wolfsburgu, która odbyła się w dniach 30 kwietnia - 6 maja. Została ona zorganizowana przez Stadtjugendring Wolfsburg e.V we współpracy z miastem Wolfsburg. Na konferencji zebrało się 65 przedstawicieli Polski, Niemiec, Chin, Japonii, Włoch, Stanów Zjednoczonych i Rosji w wieku 15 - 22 lat z 10 miast partnerskich (jednym z nich jest nasze miasto).

Trzy piękne, słoneczne, majowe dni spędziliśmy w stolicy Czech, podziwiając niezwykły urok architektury, ciekawą historię oraz najważniejsze zabytki tego wiecznie tętniącego życiem miasta. Duża- ponad sześćdziesięcioosobowa- grupa uczniów „Kopala” przybyła do Pragi w poniedziałek wczesnym popołudniem i zaraz udaliśmy się na Stary i Nowy Rynek, byzobaczyć najbardziej charakterystyczne obiekty i miejsca, spośród których ostatecznie nie widzieliśmy tylko słynnego Orloja, który akurat poddawany jest pracom konserwatorskim.

26 kwietnia odbyły się międzyszkolne zawody pływackie szkół ponadgimnazjalnych. Nie mogło zabraknąć również przedstawicieli naszego Dwujęzycznego Liceum. Konkurencja była bardzo mocna, pojawiło się 18 szkół i około 150 pływających. Nasza szkoła była reprezentowana przez Agnieszkę Gelner, Karolinę Karkoszkę, Alicję Kosek, Aleksandrę Prostak, Biankę Łomnicką, Julię Steklę oraz jedynego rodzynka - Michała Pecynę. Najlepiej spisała się Karolina Karkoszka, która na dystansie 50 m w stylu grzbietowym wywalczyła srebrny medal. Na medal w stylu motylkowym zabrakło już sił i Karolina dopłynęła na 5 miejscu. Bardzo ładnie w stylu klasycznym popłynęła Julia Stekla osiągając 12 wynik. Pozostali zawodnicy uplasowali się w trzeciej dziesiątce również uzyskując dobre czasy. Wszystkim serdecznie gratulujemy!

© 2016 - 2018 The Kopalinski Schools
Powered by Gantry Framework