To prawda - uczniowie Kopala mają rozmaite talenty! Udowodnili to podczas koncertu charytatywnego zorganizowanego przez nich na rzecz Pogotowia Opiekuńczego w Bielsku-Białej. Sala Bielskiego Centrum Kultury pękała w szwach, bo pojawili się nie tylko uczniowie naszej szkoły i podopieczni Pogotowia, ale również uczniowie szkół zaprzyjaźnionych i rodzice. Okazało się, że nasi wychowankowie nie tylko pięknie śpiewają i grają na instrumentach, ale również tańczą, uprawiają gimnastykę artystyczną, a scena jest ich środowiskiem naturalnym. Dziękujemy za zaproszenie na to niezwykłe wydarzenie i z niecierpliwością czekamy na kolejną jego edycję w przyszłym roku.

>> PODZIĘKOWANIA <<

„Wszystkie moje mamy” to najnowsza książka Renaty Piątkowskiej, znanej polskiej autorki i ambasadorki akcji „Cała Polska czyta dzieciom”. Jedna z naszych klas czwartych miała niezwykły zaszczyt zobaczyć pisarkę na żywo. Spotkanie odbyło się w bielskiej Bibliotece Pedagogicznej. Pani Piątkowska niezwykle ciekawie opowiadała nie tylko o swojej książce, ale przede wszystkim o trudnej historii Żydów podczas II wojny światowej oraz o polskiej bohaterce, Irenie Sendlerowej, która podczas okupacji, uratowała z getta warszawskiego około 2500 dzieci. Jedno z nich to główny bohater jej najnowszej książki. Serdecznie zapraszamy do lektury!

Z ogromną przyjemnością informujemy, że werdykt jury tegorocznego konkursu „Mieszkam w Beskidach” przynosi nam wiele powodów do dumy.

Uczniowie SP, Gimnazjum i LO, zdobywając wiele nagród i wyróżnień, nie tylko raz jeszcze potwierdzili swoje artystyczne talenty i uzdolnienia w różnych dziedzinach, ale również pokazali swe przywiązanie do regionu, w którym mieszkają i uczą się, znajomość jego lokalnego kolorytu, tradycji i obyczajowości.

Bardzo serdecznie gratulujemy wszystkim wskazanym poniżej nagrodzonym. Zachęcamy do obejrzenia „portretów naszej małej ojczyzny” na stronach organizatorów konkursu.

Z przyjemnością informujemy o rozstrzygnięciu konkursu z języka angielskiego organizowanego przez III LO im. S. Żeromskiego w Bielsku – Białej. Jak co roku uczniowie naszej szkoły znaleźli się w ścisłej czołówce. Wśród laureatów konkursu są: Artur Panek, Anna Kucharski oraz Laura Marcinków. Finalistkami konkursu zostały Martyna Kruczalak i Urszula Piotrowska. Wyróżnienia za udział w finale otrzymali także Iga Dudek, Lilianna Wiśniewska oraz Piotr Woźniak. Serdecznie gratulujemy!

24 marca - tę datę zapamiętamy na długo... W oddziałach 0-3 po raz pierwszy odbył się dzień otwarty dla rodziców i uczniów przyszłorocznych klas „0” oraz klas pierwszych. Spotkanie rozpoczęło się przemówieniem pani Dyrektor Magdaleny Klimczak, która serdecznie przywitała dzieci i ich bliskich w murach szkoły.
Goście obejrzeli występy dziewczynek z koła muzycznego i tanecznego. Mali kandydaci na uczniów szkoły tuż po wejściu otrzymali identyfikator z imieniem oraz paszport małego podróżnika odwiedzającego krainy tematyczne w naszej szkole. Mieli okazję uczestniczyć w warsztatach plastycznych, matematyczno-przyrodniczych, polonistycznych oraz doskonale bawić się w krainie języka angielskiego. W każdym zakątku szkoły czekało na dzieci bardzo wiele niespodzianek i aktywności. Dzięki pięknej wiosennej dekoracji i miłej atmosferze mogły przekonać się, że szkoła może być zarówno miejscem nauki jak i wspaniałej zabawy.