Za wielkie Serca- dziękujemy!!!

Kolejny weekend cudów za nami. W niedzielę, 10 grudnia dostarczyliśmy 28 kartonów wypełnionych najpotrzebniejszymi rzeczami do centrum operacyjnego Szlachetnej Paczki, skąd dary uczniów, rodziców, nauczycieli i innych przedstawicieli społeczności Szkół Kopalińskiego trafią do osoby, której dedykowaliśmy tegoroczną zbiórkę.

A wszystko zaczęło się jeszcze w listopadzie, kiedy to przedstawiciele klas III Liceum i Gimnazjum po zarejestrowaniu się w systemie dokonali wyboru najbardziej potrzebującej osoby. Zdecydowali oni, że w tym roku pomożemy 79-letniej pani Ani, która znalazła się w trudnej sytuacji. Odpowiedź ze strony całej społeczności na jej bardzo podstawowe potrzeby przerosła najśmielsze oczekiwania organizatorów akcji. Szacują oni, że wartość paczki sięgnęła 4000zł.

A prosiła pani Ania w swej skromności o rzeczy tak prozaiczne jak odkurzacz, pościel, żywność czy środki czystości. Prezent został jednak wzbogacony o słodkości, kosmetyki czy świąteczne dekoracje, by, cytując jednego z uczniów, „święta tej pani były piękniejsze”.

Będą piękniejsze na pewno. Nie tylko jednak święta pani Ani, ale i nasze, bo ten niezwykły czas empatii, solidarności, współpracy, dzielenia się, znoszenia, przenoszenia, liczenia, kupowania i radości z dawania już wprowadził nas w tę magiczną atmosferę.

Raz jeszcze WSZYSTKIM za WSZYSTKO dziękujemy!

22 listopada 2017 r. uczniowie naszej szkoły wzięli udział w konkursie recytatorskim z cyklu „W krainie poezji...” organizowanym przez Pedagogiczną Bibliotekę Wojewódzką w Bielsku-Białej. Tym razem młodzi recytatorzy deklamowali wiersze Ludwika Jerzego Kerna. Jury miało możliwość oceniać uczestników reprezentujących bardzo wyrównany poziom. Wszyscy recytatorzy byli dobrze przygotowani, a ich prezentacje ciekawe. Przedstawiciele naszej szkoły wypadli doskonale! Klasy młodsze reprezentowała Marta Turkowska, która zajęła III MIEJSCE, a klasy starsze - Milena Jakubiec, która uzyskała WYRÓŻNIENIE. Cieszy nas ogromnie ten sukces i serdecznie gratulujemy uczniom, rodzicom i opiekunom - p. Justynie Zontek i p. Ewie Turkowskiej.

W dniu dzisiejszym wzięliśmy udział w uroczystości rozdania nagród w ramach Międzyszkolnego Konkursu Plastycznego "Ilustracja do mojej ulubionej książki" organizowanego przez SP 25 w Bielsku-Białej. Nagrodzone uczennice - Amelia Łoś z klasy 7c (I miejsce) oraz Julita Matysiak z klasy 7a (wyróżnienie) - odebrały dyplomy oraz upominki w postaci książek i materiałów plastycznych. Serdecznie gratulujemy dziewczynom i życzymy dalszych sukcesów artystycznych!

Nasze szkolne koło turystyczno-krajoznawcze KopalTrep zainaugurowało sezon wyjściem na Szyndzielnię. Dość liczna, bo aż szesnastooosobowa grupa uczniów klas 5-7 pod opieką p. Moniki Kaczmarczyk i p. Magdaleny Legun w słoneczny poranek wyruszyła na szlak. Piękna pogoda towarzyszyła nam aż do szczytu, więc mogliśmy podziwiać beskidzkie lasy w jesiennej szacie. Podczas zejścia niebo było już zachmurzone, toteż nie było nam tak bardzo żal, że pierwsza wycieczka była taka krótka. Niecierpliwie czekamy na kolejne wspólne górskie wyprawy!