Wszystkim Członkom społeczności szkolnej,
a przede wszystkim
Uczniom Szkół Kopalińskiego
życzymy udanych i bezpiecznych ferii zimowych.

Niech te dwa najbliższe tygodnie staną się czasem odpoczynku, dobrej zabawy,
spotkań „w realu” zamiast „online”,
nowych odkryć i doświadczeń
oraz realizacji tego, na co nigdy nie ma czasu..

Wypoczywajcie aktywnie i zdrowo!
Do zobaczenia

Co prawda zima nas w tym roku nie rozpieszcza, jednak w Wiśle śniegu na szczęście nie zabrakło i mogliśmy zorganizować kulig dla uczniów całej szkoły podstawowej. Radości było co niemiara, ponieważ wielu naszych podopiecznych pierwszy raz brało udział w tej tradycyjnej formie zimowej zabawy. Zwłaszcza najmłodsze Kopalinki cieszyła jazda saniami ciągniętymi przez prawdziwe konie w przepięknej scenerii Doliny Białej Wisełki. Uczniowie mieli też niepowtarzalną okazję, aby zintegrować się przy ognisku w przytulnej kolibie. Zimowa wycieczka rozpoczęła czas ferii zimowych, na które czekaliśmy już z niecierpliwością.

16.01 nasi uczniowie wzięli udział w spotkaniu z policjantem, którego tematem była "Bezpieczna droga do szkoły". Celem prelekcji było zwrócenie uwagi na bezpieczeństwo i porządek w ruchu drogowym w rejonie szkoły oraz na drogach prowadzących do niej.
Uczestnikom spotkania przypomniano również (ze względu na zbliżające się ferie zimowe), zasady bezpieczeństwa obowiązujące w trakcie zimowego wypoczynku. Policjanci zachęcali, aby podczas zimowych zabaw kierować się przede wszystkim zdrowym rozsądkiem.

W pierwszy miesiąc roku wpisane są dni, które wzbudzają ogromne emocje. Święto Babci i Dziadka to dzień niezwykły - nie tylko dla dzieci, ale przede wszystkim dla babć i dziadków. To dzień pełen uśmiechów, wzruszeń, łez i radości. 22. stycznia wszyscy uczniowie klas 0-III pod opieką wychowawczyń - Patrycji Sroki, Marceliny Piechoty, Barbary Barzyczak, Justyny Zontek, Agaty Studenckiej, Darii Zareby i Agnieszki Mrzyk - przygotowali wspaniały spektakl „Kołysanki dla Dziadków”. Zaproszeni goście licznie zjawili się w Bielskim Centrum Kultury, by wziąć udział w obchodach tego święta. Na wstępie pani dyrektor Magdalena Klimczak przywitała gości ciepłymi słowami i złożyła im serdeczne życzenia.

Zgodnie ze szkolną tradycją ostatni dzień przed Świętami to czas szkolnej wigilii. W tym roku za przygotowanie uroczystości odpowiedzialny był - po raz pierwszy - samorząd szkolny. Debiut uznajemy za udany - klasa 5a zadbała o część artystyczną i zaprezentowała przedstawienie według własnego pomysłu, natomiast klasa 7c zajęła się oprawą muzyczną. Występ koła tanecznego wprowadził nas w iście szampański nastrój, natomiast dźwięki kolęd, pastorałek i piosenek świątecznych przywołały najpiękniejsze bożonarodzeniowe wspomnienia. W klasach podzieliliśmy się opłatkiem, złożyliśmy sobie życzenia i obdarowaliśmy się nawzajem drobnymi upominkami. Niech magia Świąt trwa w nas jak najdłużej!