Zgromadzonym za przybycie,
uczestnikom, wszyscy wielbimy ich skrycie,
dyrekcji, za umożliwienie występu,
oglądającym za to, co dali na bilet wstępu,
panom od technicznych spraw za ich duży w koncert wkład,
Damianowi, Szymonowi, że przybyć byli gotowi.
Wszystkim bez wyjątku za pomocą rymu
chcemy podziękować za stworzenie tego wyczynu.

Takimi słowami prowadzący kolejną edycję szkolnego koncertu talentów- Janek Bobrowski (3G) i Kacper Jarco (I LO) pożegnali publiczność oraz wszystkich, którzy przyczynili się do sukcesu tego cyklicznego już przedsięwzięcia, które przywiodło do Bielskiego Centrum Kultury tłumy gości chętnych obejrzeć popisy artystów oraz wesprzeć podopiecznych Pogotowia Opiekuńczego w Bielsku-Białej. Zacznijmy jednak od początku.

Z ogromną przyjemnością informujemy, że werdykt jury tegorocznego konkursu „Mieszkam w Beskidach” przynosi nam wiele powodów do dumy.

Uczniowie SP, Gimnazjum i LO, zdobywając wiele nagród i wyróżnień, nie tylko raz jeszcze potwierdzili swoje artystyczne talenty i uzdolnienia w różnych dziedzinach, ale również pokazali swe przywiązanie do regionu, w którym mieszkają i uczą się, znajomość jego lokalnego kolorytu, tradycji i obyczajowości.

Bardzo serdecznie gratulujemy wszystkim wskazanym poniżej nagrodzonym. Zachęcamy do obejrzenia „portretów naszej małej ojczyzny” na stronach organizatorów konkursu.

15 marca klasa pierwsza Liceum wybrała się na galę wręczenia nagród w konkursie, który nosił nazwę “Profilaktyka oczami młodzieży”, do Szkoły Muzycznej w Bielsku-Białej.

Konkurs ten miał trzy kategorie - film, plakat oraz zdjęcie. Karolina Adamczyk- uczennica owej klasy- zajęła drugie miejsce w kategorii zdjęcie.

Galę rozpoczął koncert dwóch młodych pianistów oraz gitarzysty. W dalszej części zostały wręczone nagrody. Następnie na scenę wyszedł prezydent miasta Bielska-Białej, by podziękować wszystkim uczestnikom za zaangażowanie i wkład pracy. Kolejnym gościem, którego mieliśmy okazję powitać, był komendant Policji w Bielsku-Białej, który opowiedział o warsztatach przygotowujących do udziału w konkursie oraz wyjaśnił ideę owego przedsięwzięcia.

Na koniec na scenie pojawił się Arkadiusz Zbozień- raper, freestylowiec, mówca, urodzony lider i indywidualista. Niezwykle otwarty człowiek, który oczarował nas bezpośrednim kontaktem z publicznością.

Choć gala miała charakter uroczysty, nie była „sztywna” i pełna patosu. Wszyscy świetnie się bawiliśmy, a dzięki jej formie idea konkursu stała się bardziej przystępna.

Karolinie bardzo serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów „uchwyconych obiektywem aparatu”.

Najlepsze życzenia radosnych, pogodnych i rodzinnych Świąt Wielkanocnych

Nauczycielom, Rodzicom, Uczniom, Absolwentom, Współpracownikom i Przyjaciołom

Dwujęzycznych Szkół Kopalińskiego

składa Dyrekcja.

Z dumą informujemy, iż już pod koniec kwietnia nasi reprezentanci w Młodzieżowej Radzie Miasta- Julia Martyniewicz i Bartek Trzos- wezmą udział w organizowanym przez Urząd Miejski w Bielsku-Białej wyjeździe do Niemiec. Jego celem jest umożliwienie młodym bielszczanom udziału w konferencji młodzieży, integracja młodych Europejczyków, zapoznawanie ich z kulturą i historią miast i krajów, które uczestniczą w przedsięwzięciu oraz kształtowanie wrażliwości na przejawy nietolerancji i krzywdy.

Udział w tej inicjatywie jest tym większym sukcesem, iż w gronie sześciorga uczestników znalazło się dwoje uczniów naszego LO, co napawa nas radością i motywuje do dalszej pracy.

Julce i Bartkowi, życzymy udanego wyjazdu!