STRONA ARCHIWALNA

 

Żyj według starych obyczajów,
mów językiem świata współczesnego.

Wielkim sukcesem naszych uczniów zakończyła się II edycja ogólnopolskiego konkursu o Informatyczny Puchar Beskidów, rozgrywanego 4 marca w Zespole Szkół Technicznych i Handlowych w Bielsku-Białej.

Drugie miejsce ex-eaquo w kategorii Projekt wywalczył uczeń klasy 5b - Artur Panek - najmłodszy prelegent tej edycji. Zachwycił on jury konkursu oraz zgromadzoną publiczność pomysłem, realizacją oraz błyskotliwością prezentacji swojego projektu. Tematem jego pracy był "Tor Newtona", czyli doświadczalne wyznaczanie współczynnika tarcia. Swoją pracę wykonał z użyciem komputera Arduino. Po prezentacji Artur musiał zmierzyć się z pytaniami dociekliwych obserwatorów - i tutaj również poszło świetnie.

W kategorii programowania dominowali uczniowie naszej szkoły. W kategorii dla szkół podstawowych pierwsze miejsce zajął Artur Panek (5b), drugie Emil Kielar (5b), a czwarte Jeremiasz Drohomirecki (6a). W kategorii gimnazjum zwyciężyła uczennica klasy 3G - Zuzanna Konopek.

Dodać należy, że Artur oraz Jeremiasz programowali w Scratchu, Emil rozwiązywał zadania w języku Python, a Zuzia w C++.

Serdecznie gratulujemy

© 2016 - 2018 The Kopalinski Schools
Powered by Gantry Framework