„Żeby coś się zdarzyło
Trzeba marzyć
Zamiast dmuchać na zimne
Na gorącym się sparzyć
Z deszczu pobiec pod rynnę
Trzeba marzyć”

Tym fragmentem wiersza Jonasza Kofty Julia Derewiecka i Damian Roll rozpoczęli kolejny już koncert, w ramach którego uczniowie Dwujęzycznego Gimnazjum i Liceum zaprezentowali swoje wszechstronne uzdolnienia. Tym razem wydarzenie owo nie sprowadzało się li tylko do artystycznych popisów- jego równie ważnym celem było charytatywne wsparcie Pogotowia Opiekuńczego w Bielsku-Białej.

Tak, marzenia i miłość- te dwa tematy przewijały się w to piątkowe przedpołudnie na scenie Bielskiego Centrum Kultury najczęściej. Marzenia, bo z nich rodzą się idee, plany, bo od nich wszystko się zaczyna: „Żeby coś się zdarzyło, trzeba marzyć”. I miłość, bo trzeba kochać to, co się robi, by poświęcić temu pot, trud i łzy oraz każdą wolną chwilę. Jeśli dodać do tego jeszcze odrobinę talentu, można potem przez ponad dwie godziny bawić, wzruszać i zachwycać publiczność, jak stało się to w przypadku artystów z „Kopala”.

Bez marzeń nie byłoby także całego tego pięknego „zamieszania”, bo koncert ten zrodził się w głowach trojga uczniów klasy III Gimnazjum- Bianki Łomnickiej, Gosi Patrzykowskiej i Janka Bieńka. To oni dołożyli wszelkich starań, by koncert się odbył, to oni go sobie wymarzyli, a potem, przy współpracy z Dyrekcją, pod czujnym okiem opiekujących się przedsięwzięciem nauczycieli, przenieśli tę swoja wizję na scenę, realizując przy okazji projekt edukacyjny. Bardzo Wam dziękujemy.

A oto lista wykonawców w kolejności występów:

• Max i Alex Ledowie oraz zaproszeni przez nich Goście- Eugeniusz Kubat i Andrea- znajoma chłopców, czyli mocne uderzenie na początek,
  • Asia Pieła- „kobieta-guma” w pokazie gimnastyki artystycznej,
  • Marta Moś + Tymek Giza, Grzegorz Hansel, Michał Nietshke, Witek Dzierżewicz, czyli Kabaret Olgi Lipińskiej po latach i w nowej odsłonie,
  • Witek Dzierżewicz, Tymek Giza, Grzegorz Hansel, Michał Nietshke w piosence „Seksapil”, w bardzo odważnym anturażu,
  • grupa taneczna What's Up ze Szkoły Tańca Cubana pod kierownictwem Pani Doroty Rychty, a w owej grupie nasza Bianka Łomnicka po raz pierwszy,
  • Karolina Kierepka i Weronika Hławiczka- mashup (Sia, Beyonce), bo jedna piosenka to za mało dla takich Głosów,
  • Iga Dobrucka i Janek Bobrowski w skeczu Monty Pythona „Martwa papuga”, czyli znowu sięgamy po klasykę dobrej rozrywki,
  • Radek Rochowiak w piosence „I love you” Tayanna, czyli ciekawe, ile dziewcząt chciało, by to było do nich,
  • Zuzanna Poloczek, Miasto” (a capella)- występ z gatunku tych, które wywołują ciarki,
  • Iga Dobrucka, „Writings on the Wall”, czyli Tajna Agentka Kopala na scenie,
  • Ola Prostak "How long will I love you" Ellie Goulding- najbardziej niespodziewane wykonanie,
  • Karolina Kierepka i Radek Rochowiak, „I don't wanna live forever”, „bo jak nie my, to kto?”,
  • Martyna Mrzyk, „Falling” Alicia Keys, czyli kolejne niespodziewane odkrycie,
  • Gosia Patrzykowska w dwóch piosenkach- podwójna przyjemność,
  • grupa taneczna ze Szkoły Cubana, czyli Julka Maszczyk-Andura, Paulina Kawecka i Bianka Łomnicka z koleżankami w pokazie dancehall,
  • Jan Bieniek, „Chandelier”, „Closer” i solówka. Ach, ta perkusja!
  • Szymon Molęda, „All Star” Smash Mouth, bo Shreka kochamy wszyscy,
  • Jagoda Sokołowska z koleżankami z zespołu Ketch Di Flow, czyli nasza Miss w tańcu.

W finale wszyscy Artyści wykonali utwór „Save the World”, dziękując publiczności za przybycie i wsparcie Pogotowia. Nam zaś nie pozostaje nic innego, jak podziękować Artystom raz jeszcze. Dziękujemy, że kiedyś, na początku swej drogi zaczęliście marzyć i nie porzuciliście tych pragnień; że połączyliście je z miłością, dzięki czemu w piątek i my- widzowie- mogliśmy stać się ich częścią.

Bardzo dziękujemy Uczniom LO im. S. Żeromskiego oraz Gimnazjum nr 11 za to, że razem z nami chcieli uczynić coś dobrego.
Do zobaczenia za rok!