Sobieskiego 10a,   Nadbrzeżna 12
43-300 Bielsko-Biała

 

Żyj według starych obyczajów,
mów językiem świata współczesnego.

Grzegorz Hansel i Mateusz Wasilkowski- uczniowie klasy III Gimnazjum- to kolejne osoby, które chciałyby 1 czerwca zasiąść w ławach poselskich i na jeden dzień zostać parlamentarzystami. Sposobem na osiągnięcie tego celu ma być- zgodnie z tematem przewodnim tegorocznej akcji- promowanie ważnej dla regionu, ale zapomnianej postaci. Nasi uczniowie postanowili propagować wiedzę o Salomonie Pollaku, o którym tak piszą w swoim artykule: (http://www.bielsko.biala.pl/aktualnosci/34673/na-kilka-pokolen-do-przodu)


„Był człowiekiem, którego życie, działalność i postawa społeczna wzbudziły nasz podziw i wielki szacunek. To wielki filantrop, finansista i wieloletni bielski radny, honorowy obywatel naszego miasta. Bardzo żałujemy, że został zapominany, że nie funkcjonuje w świadomości społecznej zwłaszcza mieszkańców Bielska. Pamiętajmy zatem o Salomonie Pollaku - mądrym człowieku, wielkim altruiście i krzewicielu wartości, od których świat się odwraca.”

Chłopcy zebrali już sporo materiałów o swoim bohaterze i przeprowadzili ankietę dotyczącą wiedzy o nim. Postarali się też o współpracę z lokalnymi mediami, dzięki którym prowadzona przez nich akcja zyskuje coraz większe uznanie. Teraz przed nimi kolejne działania wynikające z harmonogramu zmagań. Więcej informacji: https://www.facebook.com/SalomonPollakSDiM/

Cieszymy się z drugiej już aplikacji na tegoroczną sesję Sejmu Młodych. Trzymamy kciuki za obie pary, mając nadzieję, że wszyscy czterej kandydaci pojadą w czerwcu na Wiejską.

© 2016 - 2018 The Kopalinski Schools
Powered by Gantry Framework