19.10 2017 r. uczniowie klasy 1LO wraz w nauczycielką WOK wzięli udział w Foto Art Festiwalu zwiedzając cztery spośród piętnastu tegorocznych wystaw.
Jak podkreślają organizatorzy, Festiwalowi nie przyświeca żaden główny temat, wręcz odwrotnie – prezentowane wystawy cechuje różnorodność, dzięki której zarówno zainteresowani tradycyjnym gatunkiem dokumentu i reportażu znajdą coś dla siebie, jak i ci, których interesuje fotografia autorska, artystyczna i ta czerpiąca z możliwości nowoczesnych manipulacji cyfrowych.

Wszystkie zajęcia były prezentowany po raz pierwszy w Polsce a artyści to światowej sławy fotograficy. W śród nich zalazły się takie nazwiska jak:Michał Adamski (Polska), Kristoffer Albrecht (Finlandia), Shobha Battaglia (Włochy), Andreas Franke (Austria), Tommy Ingberg (Szwecja), Frieke Janssens (Belgia), Jens Juul (Dania), Zisis Kardianos (Grecja), Antonin Kratochvil (Czechy), Otto Snoek (Holandia), Evgeniy Vasin (Rosja).
Nam udało się poznać prace artystów: JOHN HESELTINE (Wielka Brytania/Francja) , ZISIS KARDIANOS (Grecja), ALAIN LABOILE (Francja) oraz OLIVER MERCE (Rumunia) .
Każdy z twórców ma inną wrażliwość i podejmuje inny temat, dlatego też wystawa zrobiła na nas duże wrażenie. Dzięki różnorodności prac każdy mógł przeżyć tą wystawę inaczej. Wystawy pokazały piękno ludzi oraz piękno świata. Poruszyły tematy społeczne, przedstawiły ekspresyjne portrety ale też pozwoliły nam zajrzeć do prywatnego, bardzo intymnego świata artystów...

Mam nadzieję,że wystawa pozwoliła uwolnić się emocjom a być może będzie inspiracją dla osób interesujących się fotografią.

Anna Treszczyńska-Rodak