W miniony poniedziałek czworo uczniów klasy I LO wzięło udział w organizowanym po raz drugi przez Uniwersytet Śląski turnieju debat oksfordzkich, w którym zmierzyły się licealne drużyny z całego województwa.

Tegoroczna edycja oparta była na trzech tezach:
1. W Polsce należy wprowadzić system prezydencki.
2. Z powodu kryzysu migracyjnego Strefa Schengen powinna zostać zlikwidowana.
3. W Polsce jest potrzebna tzw. ustawa dekomunizacyjna.

Nasi uczniowie- najmłodsi z uczestników starcia- zajęli drugie miejsce w swojej grupie i, choć nie dało im ono awansu do rundy finałowej, udział w zmaganiach stał się źródłem cennych doświadczeń na przyszłość. Zdobyte po zakończeniu oficjalnej części rady i wskazówki przekazane nam przez profesjonalnych mówców sędziujących w turnieju będą przydatne w przygotowaniach do następnych debat.

Nasza grupa w składzie: Julia Martyniewicz, Kacper Jarco, Grzegorz Hansel i Michał Kryszczyński chce kontynuować współpracę i doskonalić umiejętności pięknego i merytorycznego wypowiadania się, których teraz szczególnie w dyskursie publicznym brakuje.

Młodym adeptom sztuki oratorskiej serdecznie gratulujemy i życzymy powodzenia w kolejnych zawodach.