Co by było, gdyby Jezus urodził się dziś? Czy zamiast aniołów wydarzenie to obwieściłby Facebook? Czy królowie kierowaliby się GPS-em a nie wskazaniami Gwiazdy Betlejemskiej?

„Na początku było Słowo...”- obwieścili, rozpoczynając świąteczne przedstawienie, jego autorzy- uczniowie klasy ILO, a tę słynną sentencję z Ewangelii św. Jana wypowiedziano w 10 językach. Potem zgromadzeni „przenieśli się” do piekła, gdzie jego gospodarz przeglądał wydarzenie na FB- urodzinową imprezę Syna Bożego, wyraźnie nie mogąc się pogodzić z takim przebiegiem zdarzeń. Tymczasem „w niebie” (czyli po drugiej stronie sceny) trwało przyjęcie, na które przybyli pasterze i królowie z jakże współczesnymi darami. I pewnie nie byłoby w tych jasełkach nic nadzwyczajnego, gdyby nie elementy łączące wiekopomne wydarzenie z teraźniejszością- a to selfie pasterzy ze świętą rodziną, które „zbierze więcej lajków niż bliźniaki Byonce”, a to filmik na Snapchacie czy wreszcie owo „fejsbukowe” wydarzenie zapowiadające urodzinową fetę.

Jak zakończyło się diabelskie „pukanie do niebios bram” albo czy królowie z GPS-em poradzili sobie lepiej niż ich poprzednicy 2000 lat wcześniej- by tego się dowiedzieć, trzeba było obejrzeć przedstawienie I LO do końca, co publiczność uczyniła z dużym zainteresowaniem. Następnie odbyły się wigilie klasowe poprzedzone życzeniami, zakończone wyczekiwanymi prezentami. Nie zabrakło serdeczności i innych elementów niezwykłej świątecznej atmosfery.

Największą radość sprawili jak zawsze o tej porze Absolwenci, którzy tłumnie przybyli do alma mater, by razem z młodszymi kolegami i nauczycielami spędzić ten przedświąteczny czas. Dziękujemy!