STRONA ARCHIWALNA

 

Żyj według starych obyczajów,
mów językiem świata współczesnego.

Niedawno informowaliśmy o sukcesie Bartka Trzosa (I LO)- awansie do finału Olimpiady Wiedzy o Polsce i Świecie Współczesnym, a już wiemy, że w finale Olimpiady Filozoficznej znalazła się Ania Czerwińska (III LO). Obojgu serdecznie gratulujemy i życzymy powodzenia.

W drugim etapie konkursu Ridero: Misja- Książka znalazł się tomik opowiadań zatytułowany „Powroty” autorstwa uczennic klasy III G- Patrycji Duraj, Oli Stawowczyk, Pauli Banach, Ali Kamińskiej oraz Joasi Pieły. Ilustracje do tekstów wykonała Natalia Ślimak. Teraz historie, których motywem przewodnim jest DOM, zostaną ocenione przez profesjonalne jury złożone z pisarzy i krytyków literackich.
Dziewczyny, cieszy nas Wasz sukces.

W tym miejscu pragniemy bardzo serdecznie podziękować przedstawicielom społeczności szkolnej, krewnym, przyjaciołom i znajomym za oddane głosy. Bez Was sukces „Powrotów” byłby niemożliwy.

Mamy też dobre wieści „naukowo- finansowe”. Troje naszych uczniów otrzymało właśnie stypendia w ramach programu Śląskie. Inwestujemy w talenty. Celem projektu jest wsparcie młodzieży uzdolnionej w zakresie języków obcych nowożytnych, przedmiotów matematycznych, informatycznych lub przyrodniczych.
Bianka, Paulina, Bartek, gratulujemy zamiłowań, pracowitości, pomysłowości i samodyscypliny.

© 2016 - 2018 The Kopalinski Schools
Powered by Gantry Framework