Zgromadzonym za przybycie,
uczestnikom, wszyscy wielbimy ich skrycie,
dyrekcji, za umożliwienie występu,
oglądającym za to, co dali na bilet wstępu,
panom od technicznych spraw za ich duży w koncert wkład,
Damianowi, Szymonowi, że przybyć byli gotowi.
Wszystkim bez wyjątku za pomocą rymu
chcemy podziękować za stworzenie tego wyczynu.

Takimi słowami prowadzący kolejną edycję szkolnego koncertu talentów- Janek Bobrowski (3G) i Kacper Jarco (I LO) pożegnali publiczność oraz wszystkich, którzy przyczynili się do sukcesu tego cyklicznego już przedsięwzięcia, które przywiodło do Bielskiego Centrum Kultury tłumy gości chętnych obejrzeć popisy artystów oraz wesprzeć podopiecznych Pogotowia Opiekuńczego w Bielsku-Białej. Zacznijmy jednak od początku.

W piątek, 6 kwietnia, uczniowie Dwujęzycznych Szkół im. W. Kopalińskiego- w tym po raz pierwszy Szkoły Podstawowej- oraz ich Przyjaciele zaprezentowali szereg artystycznych popisów- od tańca nowoczesnego, przez grę na instrumentach, po wokalne wykonania znanych i mniej znanych utworów reprezentujących różne muzyczne gatunki i style. Wszystkie je łączyła zaś MŁODOŚĆ, która stała się motywem przewodnim wydarzenia. Nic więc dziwnego, że otworzyła je „dwujęzyczna” recytacja hymnu młodości- utworu Boba Dylana „Forever Young”. A potem działo się wszystko- wokalne występy uczennic klasy 7c- Nikoli Gach, Ani Garbień, Marysi Hołubińskiej oraz Kornelii Kani przywitano ze szczególnym entuzjazmem, gdyż dziewczyny były najmłodszymi uczestniczkami koncertu. Gimnazjum wokalnie reprezentowali: Iga Dobrucka w piosence Florence and the Machine, Szymon Molęda, który brawurowym wykonaniem utworu „Wszystko jedno” zespołu Wideo zdobył serca publiczności oraz Zuzia Poloczek śpiewająca dla pełnej sali a capella. Nie zawiedli też licealiści, prezentując kalejdoskop nowych interpretacji. Klasa pierwsza „wystawiła” swoją piękną modelkę i piosenkarkę Gosię Patrzykowską, drugoklasiści postawili na Olę Prostak z „jej wysokim jak K2 głosem”, piękny duet Martyny Mrzyk i Weroniki Hławiczki oraz Witka Dzierżewicza, z którym niczym z młodym Sinatrą „polecieliśmy na Księżyc”. Maturzystów reprezentowała przyszła- mamy nadzieję i tego życzymy- studentka szkoły teatralnej- Marta Moś, która przygotowała show z piosenką „Księżyc frajer”.

Nie zabrakło także występów tanecznych. Silna reprezentacja Szkoły Tańca Cubana wielokrotnie pojawiała się na scenie. Grupy What's up, So what, Ketch di Flow, Raptors crew, Dancehall, Sky Warriors pokazały piękno tańca współczesnego, potęgę wspólnej pasji, wysiłków i pracy oraz zaangażowanie podopiecznych i trenerów.
Dwa oddzielne układy przygotowały także Oliwia Dajda (7c)- wielokrotnie nagradzana w mistrzostwach Polski tancerka oraz Ola Stawowczyk i Asia Pieła (3G), które odtańczyły „Igrzyska śmierci”. Ola pojawiła się na scenie raz jeszcze- tym razem w towarzystwie dzieci z kółka tanecznego klas 4-6, które trzecioklasistka prowadzi. Ten występ ze względu na obecność najmłodszych pod opieką starszej koleżanki był jednym z bardziej wyjątkowych.

Instrumentaliści też nie zawiedli- Janek Bieniek na perkusji, Mateusz Bryś na pianinie dali wyraz swej niemal już wirtuozerii, a bracia Max i Alex Ledowie z zespołem rozgrzali publiczność już na samym początku tego charytatywnego show.

A niespodzianki? Były, a jakże. Mark Offord- nasz native speaker reprezentował na scenie grono pedagogiczne, a Grupa Artystyczna Monobrew ze swoim występem kabaretowym nagrodzona została salwami śmiechu i burzą oklasków.

Szczególnie miłym akcentem koncertu była obecność absolwentów. Damian Roll i Szymon Łobaza wrócili po roku, by pomóc w technicznym przygotowaniu . Radek Rochowiak- dziś uczeń szkoły średniej w Wielkiej Brytanii- przyjechał na tę okazję specjalnie, by wystąpić razem z koleżankami i kolegami. Dziękujemy!

Warto także podkreślić profesjonalizm konferansjerów. Janek i Kacper, choć wystąpili w swej roli po raz pierwszy, wypadli doskonale. Profesjonalni, dowcipni, zgrani i elokwentni młodzi gentlemani szybko nawiązali kontakt z publicznością, racząc ją na koniec szantami w swoim wykonaniu.

Kolejny „Kopal's got Talent” za nami, 25 pięknych występów, godziny prób, dyskusji i przygotowań- wszystko to przechodzi już do historii. Kilkanaście kartonów darów trafiło już do Pogotowia. Za rok będzie jeszcze piękniej, jeszcze bardziej różnorodnie, z jeszcze większą pasją i zaangażowaniem, o ile to w ogóle możliwe. Już nie możemy się doczekać:)

>> PODZIĘKOWANIA <<