22. października odbyło się w naszej szkole spotkanie uczniów klas I-III ze strażakami z Ochotniczej Straży Pożarnej w Starym Bielsku, którzy opowiedzieli uczniom, na czym polega ich służba i w jakiego rodzaju akcjach uczestniczą. Dzieci zostały zapoznane z zagrożeniami, jakie na nie czyhają w szkole i w domu, a także z zasadami prawidłowego zachowania się w razie pożaru i innych nieszczęśliwych wypadkach. Nie zapomniano o przypomnieniu numerów alarmowych, dzięki czemu uczniowie utrwalili sobie wiadomości zdobyte na innych zajęciach lekcyjnych. Strażacy zademonstrowali sprzęt i wyposażenie specjalistycznego wozu strażackiego. Uczniowie samodzielnie rozwijali węże gaśnicze i kierowali strumieniem wody. Największą atrakcją było stworzenie wodnej tęczy. Czas spędzony wspólnie był bardzo owocny. Dzieci nie tylko świetnie się bawiły, ale również wiele się nauczyły.

Zapraszamy również do Galerii.