W ostatnim tygodniu września wybraliśmy się do Dinozatorlandu w Zatorze. Spacerując ścieżkami kilkusetletniego lasu przenieśliśmy się w czasy prehistoryczne oglądając fascynujące rekonstrukcje gadów. Niektóre z nich poruszały się, inne wydawały dźwięki, co potęgowało niezwykłość i tajemniczość tego miejsca. Kolejną niespodzianką był Park Owadów, gdzie zobaczyliśmy wiele gigantycznych figur, min. konika polnego, muchę, stonkę, żuka, mrówkę, biedronkę, modliszkę i skorpiona. Następnym punktem programu był Park Mitologii. Przywitały nas tańczące fontanny, które przeniosły nas w czasy mitycznych stworzeń i bohaterów. Największym powodzeniem wśród naszych uczniów cieszył się koń trojański. Zmęczeni, ale szczęśliwi i pełni wrażeń dotarliśmy na zasłużony posiłek. Gdy najedliśmy się do syta i odpoczęliśmy troszeczkę czekał nas ostatni punkt programu - Świat Bajek. Na zaczarowanych ścieżkach spotkaliśmy Kota w Butach, Królewnę Śnieżkę wraz z siedmioma krasnoludkami, Calineczkę, Czerwonego Kapturka i wiele innych. Było magicznie i bajkowo... Wracając do domu już każdy z nas marzył, by powrócić w ten wspaniały świat raz jeszcze.