Gotowi? Start! ­- Zabrzmiał gwizdek sędziego, a w wodzie zanurkowali kolejno uczniowie klas 1-3. Konkurencja ogromna, widzowie dopingowali zawodników ze wszystkich sił. Tak oto rozpoczęły się tegoroczne zawody pływackie, które odbyły się 22.05.2013 r. na basenie przy Bielskim Szkolnym Ośrodku Gimnastyki Korekcyjno-Kompensacyjnej na ul. Lompy w Bielsku-Białej. Styl - dowolny, dystans - długość basenu, a na mecie gratulacje od dyrekcji, pamiątkowe zdjęcia, dyplomy, medale i nagrody. Najwyższe miejsca na podium zajęli: Mateusz  Dawid (klasa 1), Dominika Ziora (klasa 2), Julia Maszczyk-Andura (klasa 3). Srebro powędrowało do Patricka Sułkowskiego (klasa 1), Miłosza Lubaszek-Korczaka (klasa 2), Alicji Zawadzkiej (klasa 3). Brązowy medal otrzymali: Kamil Klimczak (klasa 1), Hanna Toboła (klasa 2), Kamil Anioł (klasa 3).