Pewnego razu w klasach 1-3 odbył się Dzień Języka Niemieckiego zatytułowany "W Niemczech jak w bajce", zorganizowany przez klasę 3b oraz dzieci uczęszczające do grup języka niemieckiego. I rzeczywiście było bajkowo. Uczniowie zaprezentowali twórczość sławnych pisarzy - braci Grimm - i wystawili sztukę pt.: "Rotkäppchen". Całość oprawiona była w dialogi w języku niemieckim, muzykę klasyczną niemieckich kompozytorów, piękne dekoracje i tradycyjne słodkie niemieckie smakołyki. Spotkanie zakończyliśmy wspólnym tańcem. Pokazaliśmy, że język ten jest bliski dzieciom i że każdy może się go uczyć, a co najważniejsze - nauczyć.
Klasa 4a zorganizowała Dzień Języka Niemieckiego dla starszych uczniów. Od samego rana w szkole można było znaleźć przylepione na przedmiotach karteczki z niemieckimi nazwami. Przedstawiono prezentacją o kraju, przybliżającą jego położenie, historię, zwyczaje i inne ciekawostki. Punktem kulminacyjnym był quiz, w którym wzięły udział wszystkie klasy. Po dwudziestu pytaniach, zwycięzcami okazali się uczniowie klasy 6a. W nagrodę otrzymali niemiecki proszek do prania. Klasa zdecydowała się przekazać go jako dar dla potrzebujących w czasie wielkanocnej zbiórki.