18 października klasy 0-1 wybrały się na jesienną wycieczkę dydaktyczną na Dębowiec. W ramach realizowanego programu nauczania została przeprowadzona lekcja przyrody w plenerze. Zachwycający widok ze schroniska na całą panoramę miasta oraz zachodnią część Beskidu Małego z pasmem Magurki Wilkowickiej towarzyszył w nauce oraz zabawach integracyjnych. Uczniowie podczas wycieczki zgromadzili jesienne skarby, takie jak żołędzie, szyszki, liście różnych gatunków drzew. Dzięki odpowiednim narzędziom obserwowali z bliska mniejsze organizmy oraz rośliny leśne. Metodą kalkowania nasi podopieczni poznali budowę liścia. Wycieczka była wielkim przeżyciem dla naszych najmłodszych uczniów i na pewno pozostanie na długo w ich pamięci.