Jesienny październik rozpoczęliśmy bardzo aktywnie, wybierając się jak co roku do Centrum Wspinaczkowego „Totem”. Uczniowie wszystkich klas mieli okazję spróbować swoich sił na ściankach wspinaczkowych o różnych stopniach trudności, a wszystko to pod okiem wykwalifikowanych instruktorów, którzy dbali o nasze bezpieczeństwo, służyli własnym doświadczeniem, udzielali rad i wskazówek, by każdy mógł dotrzeć jak najwyżej.

Oprócz siły fizycznej rozwijaliśmy wytrwałość w dążeniu do celu i konstruktywne rozwiązywanie trudności. Niektórzy już za pierwszym razem odkryli w sobie wielkie możliwości do uprawiania tego sportu, inni zaś, stawiając pierwsze kroki, pokonali obawy przed wysokością, wracając do szkoły z dumą i satysfakcją.

Zmęczeni, ale zadowoleni, powróciliśmy do  zajęć, pełni wiary we własne możliwości, które na pewno pomogą nam zdobywać szczyty edukacji.