W ramach wycieczki dydaktycznej klasa 2a wybrała się do Studia Filmów Rysunkowych w Bielsku-Białej. Uczniowie w kolejnych pomieszczeniach zobaczyli, jak twórcy zmieniają scenariusz w gotowy film. Obejrzeliśmy też prawdziwe dekoracje, rekwizyty, projekty postaci i rysunki animacyjne.
Wizyta była żywą prezentacją procesu produkcji filmu animowanego w miejscu, w którym te filmy naprawdę powstają. Dzięki tej wycieczce uczniowie poznali kolejne etapy tworzenia filmu animowanego i poszerzyli swoją wiedzę o takie pojęcia, jak scenariusz filmowy, scenopis, animacja, fazowanie, filmowanie, efekty specjalne i dźwiękowe.
Wizytę uwieńczył pokaz filmów animowanych, które powstały w Studio. Dzieci świetnie bawiły się oglądając filmy tj. „Bolek i Lolek” oraz „Kuba i Śruba”.