STRONA ARCHIWALNA

 

Żyj według starych obyczajów,
mów językiem świata współczesnego.

Z wielką radością i dumą informujemy, że Weronika Maga, uczennica klasy 7 a naszej szkoły podstawowej, zdobyła II miejsce w etapie krajowym i II nagrodę na szczeblu międzynarodowym w XIX Konkursie Literackim „Tworzymy własne wydawnictwo”. Jest on organizowany przez Książnicę Beskidzką w Bielsku-Białej oraz przez Miejską Bibliotekę Publiczną z Frydka Mistka (Republika Czeska) i Żilinską Kniżnicę (Republika Słowacka) – więcej informacji pod linkiem: https://www.ksiaznica.bielsko.pl/dla-czytelnika/dla-dzieci/tworzymy-wlasne-wydawnictwo

Tegoroczna edycja konkursu przebiegała pod hasłem „Księżniczka ratuje księcia, a koźlątka chcą zjeść wilka”, a zadaniem uczestników było nie tylko napisanie historii w oparciu o ulubioną baśń, ale również zilustrowanie książki i „wydanie” jej czyli stworzenie książki krok po kroku – od okładki do ostatniej strony.
Cieszymy się, że praca Weroniki pt. „Królowa śniegu” spodobała się jury i zaowocowała tak wysokimi nagrodami. Weronice gratulujemy i życzymy kolejnych sukcesów!
Opiekunką literacką uczennicy była naucz. języka polskiego, Agnieszka Marek.

© 2016 - 2018 The Kopalinski Schools
Powered by Gantry Framework