"Są takie placówki, które potrafią rozbudzić ciekawość uczniów i zachęcić do nauki." Tak zaczyna się artykuł pt.: "Szkoły, w których warto zostać dłużej", zamieszczony w Dzienniku Gazecie Prawnej 4 lipca 2016r. Artykuł ten poświęcony jest problemowi nowoczesnej edukacji w szkołach oraz wynikom uzyskiwanym przez uczniów.

Niezwykle miłym dla naszej szkoły zaskoczeniem jest zamieszczony "Ranking najlepszych podstawówek", zawierający listę 160 najlepszych (według redaktorów DGP) szkół podstawowych w Polsce. Z każdego z szesnastu województw wytypowano po dziesięć szkół, gdzie w województwie śląskim nasza szkoła znalazła się na DZIEWIĄTYM miejscu. Dodać warto, że jesteśmy w tym zestawieniu jedyną szkołą nie tylko z Bielska-Białej, ale z całego Podbeskidzia.

Tak wysokie miejsce w województwie jest przede wszystkim zasługą naszych uczniów, którzy potrafili napisać swój pierwszy ważny egzamin na tak wysokim poziomie. Ranking potwierdza też, że obrane przez naszą szkołę kierunki kształcenia i metody pracy pozwalają konkurować z najlepszymi szkołami w kraju.